Kori-80 etsii seurasihteeriä vakituiseen työsuhteeseen

26.6.2017 Uuden toimintakauden 2017–2018 alkaessa Keravan Kori-80 ry etsii vakituiseen työsuhteeseen seurasihteeriä. Keravan Kori-80 ry on keravalainen koripalloseura, jonka toiminta tähtää lasten sekä nuorten liikunta- ja urheiluharrastuksen edistämiseen.

 

Kori-80 tarjoaa kaiken ikäisille tytöille sekä pojille oman ikäluokkajoukkueen, joka osallistuu tasonsa mukaisiin alueellisiin ja SM-tason koripallosarjoihin. Aikuisille Kori-80 tarjoaa ensisijaisesti harrastajatason joukkueita sekä naisille että miehille. Seuralla on noin 280 lisenssipelaajaa.

Keravan Kori-80 toiminnan perimmäisenä tarkoituksena on edistää jäsentensä liikunnallista elämäntapaa ja mahdollistaa koripallon harrastaminen jokaisen oma taitotaso huomioon ottaen.

 

Uuden toimintakauden 2017-2018 alkaessa seura etsii vakituiseen työsuhteeseen SEURASIHTEERIÄ.

Seurasihteerin toimenkuva on uusi ja siihen kuuluu:
• Myynti- ja ostoreskontra
• Maksujen perintä
• Kirjanpitoaineiston keruu ja toimitus tilitoimistolle
• Jäsenrekisterin ylläpito
• Nettisivujen ja some-kanavien päivitys ennalta sovitun suunnitelman mukaisesti
• Salivuorot
• Seuran asiakaspalvelu sekä puhelimitse että sähköpostitse
• Tapahtumajärjestelyt
• Johtokunnan sihteerinä toimiminen

Viikottainen työaika on 30 h/vko. Osa työajasta sijoittuu iltoihin ja lauantaille. Toimenkuvaan voidaan lisätä sopivan henkilön löydyttyä myös 7,5 h/vkossa koripallokerhon sekä muiden ryhmien vetämistä.

Etsimämme henkilö on urheiluseuratyöstä kiinnostunut asiakaspalveluhenkilö, jolla on hyvät sosiaaliset taidot. Hänen tulee ymmärtää seuratoiminnan mukanaan tuomat haasteet päivittäisessä työssä. Valitun henkilön tulee pystyä työskentelemään itsenäisesti ja hänellä tulee olla kyky priorisoida. Hyvä paineensietokyky on eduksi.

Tarjoamme monipuolisen ja itsenäisen työn kehittyvässä, taloudellisesti vakaassa seurassa. Työssä pääset vaikuttamaan koripallon aseman vahvistamiseen osana keravalaista liikuntakenttää ja luomaan seuraan uutta toimintakulttuuria.

Hakemukset palkkatoiveineen tulee lähettää viimeistään 15.7. Seurasihteeri-otsikolla varustetulla sähköpostilla osoitteeseen kori80pj@gmail.com.

Valittavan henkilön toivotaan pystyvän aloittamaan seurassa elokuun aikana.

Lisätietoja tehtävästä antaa seuran puheenjohtaja Tiina Hedeman, puh. 040-588 6558, maanantaina 3.7. klo 18:00-20:00 sekä tiistaina 11.7. klo 18:00-20:00.

 
27.7.2017 Junioriturnaus

Delfin Basket täydentää koripalloväen juhlavuoden

Tampereella järjestettävä koripalloturnaus Delfin Basket Tournament täyttää 30 vuotta. Ensimmäisen kerran vuonna 1988 järjestetty koripalloturnaus on vakiinnuttanut paikkansa Suomen suosituimpana koripalloturnauksena.

1.3.2017 Eteläinen alue

Klaukkalan NMKY hakee valmentajia

Klaukkalan NMKY etsii lisää valmentajia joukkueisiinsa. Haemme erityisesti päävalmentajia kasvaneiden joukkuemäärien myötä.

27.2.2017 13:20 Lasten ja nuorten liikunta

Tukea terveysliikunnan järjestämiseen: Kunnossa kaiken ikää –hanketuen haku auki

Kunnossa kaiken ikää (KKI) -ohjelma myöntää taloudellista tukea terveysliikunnan järjestämiseen hanketukihaun kautta.

14.12.2016 Eteläinen alue

LePy järjestää ilmaisen koriskoulun kaikenikäisille 4.1.2017

Leppävaaran Pyrintö järjestää ilmaisen koriskoulun 4.1.2017 Lintumetsän koululla. Mukaan ovat tervetulleita kaikki koriksesta kiinnostuneet aloittelevat tytöt, pojat sekä aikuiset naiset ja miehet.

29.7.2016 Valmentajat

Delfin Basket Tournament 2016 käynnistyy Tampereella

Jo 29. kansainvälinen Delfin Basket -koripalloturnaus pelataan Tampereella 29.-31.7. Tapahtuma kerää kaikkiaan noin 5,000 osallistujaa Tampereelle pelaajien, huoltajien, valmentajien, katsojien ja vapaaehtoisten muodossa. Delfin Basketin yhteydessä nähdään myös kaksi juniorimaaottelua sekä Susijengin ja Belgian välinen maaottelu.

Kajaanissa avoin katukoristurnaus 6.7.

Koripalloseura Kajaanin Honka ja Intersport Kajaani järjestävät avoimen katukoristurnauksen Kajaanin Raatihuoneen torilla lauantaina 6.7.2013 klo 9-20.

15.1.2013 Junioriturnaus

Easter Tournamentin ilmoittautuminen avattu

Perinteiseksi muodostunut kansainvälinen Easter Tournament järjestetään 17. kerran Lahdessa pääsiäisenä 29 – 31.3.2013. Ensimmäistä kertaa järjestäjänä toimii viime vuonna perustettu nuorisokoripalloseura Namika Lahti Juniorit ry.

10.4.2012 Eteläinen alue

Sykki järjestää katukoristurnauksen Helsingissä 20.5.

Helsinkiläinen koripalloseura Sykki järjestää tänä keväänä katukoristapahtuman jo viidettä kertaa. Turnaus järjestetään sunnuntaina 20.5.2012 klo 12-16 Etelä-Haagassa SYK:n pihalla osoitteessa Isonnevantie 8.

16.2.2012 Junioriturnaus

Easter Tournament 6.-8.4.2012 Lahdessa

Perinteinen Easter Tournament pelataan 18. kerran Lahdessa 6.-8.4.2012. Turnauksesta löytyy sarjat niin aikuisille kuin kaikenikäisille junioreille A-nuorista mikroihin. Ilmoittautuminen turnaukseen on avattu.

Delfin Basket jakaa stipendejä turnausvoittajille

Järjestyksessä jo 24. Delfin Basket järjestetään Tampereella 4.-7.8. välisenä aikana. Tämän kesän turnauksessa Delfin Basketissa A-poikien ja A-tyttöjen sarjat voittaneet joukkueet palkitaan 1000 euron stipendillä.

Katukorista elokuussa Helsingin Paloheinässä

Pakilan Visa viettää 75-vuotisjuhlavuotta järjestämällä päätapahtumana liikunnallisen katutapahtuman Paloheinän ulkoilumajan ympäristössä. Elokuun 21. päivänä klo 10-17 järjestettävässä juhlatapahtumassa on luvassa mm. katukorista, katusählyä ja maastojuoksukilpailuja.

1.6.2011 Katukoris

Katukorista Hyvinkäällä lauantaina 18.6.

Tänä vuonna jo 19. kertaa järjestettävä Hyvinkään katukoristapahtuma pelataan Villatehtaan pysäköintialueella lauantaina 18.6.2011.

Sykki järjestää katukoristurnauksen Helsingissä 21.5.

Koripalloseura Sykki järjestää jo neljättä kertaa katukoristurnauksen SYK:lla, Etelä-Haagassa lauantaina 21.5. klo 12-16. Samalla juhlitaan Sykin 35-vuotista taivalta.

Katukorista Lahdessa lauantaina 11.6.

Lahtelainen koripalloseura SB-Girls järjestää katukoristurnauksen 11.6.2011 klo 10-16 Lahdessa. Pelipaikkana toimii Lahti Aquan parkkipaikka (Satamakatu 20), Lahden sataman välittömässä läheisyydessä.

7.3.2011 Junioriturnaus

Easter Tournament Lahdessa 22.-24.4.2011

Lahden NMKY järjestää taas perinteikkään koripallojuhlan pääsiäisenä. Pääsiäinen ja Easter Tournament ajoittuu tänä vuonna päivämäärille 22.-24.4.2011. Pääsiäisturnauksessa pelataan sarjoja mikrotytöistä ja –pojista aina aikuisten kilpa- ja harrastesarjoihin.

SBG järjestää katukoristurnauksen Lahden satamassa 12.6.

Koripalloseura SB-Girls järjestää Lea Hakala –katukoristurnauksen Lahti Aquan pihalla (Satamakatu 2 – 4) kesäkuun 12. päivänä. Ilmoittautuminen on käynnissä ja päättyy 31.5.

2.3.2010 Junioriturnaus

Easter Tournamentin ilmoittautumisaika päättymässä

Perinteikäs koripalloturnaus Easter Tournament pelataan jälleen kerran Lahdessa. Aina pääsiäisenä järjestettävä turnaus ajoittuu vuonna 2010 päiville 2.-4.4. Turnaus on tulevana keväänä järjestyksessään kuudestoista.

3.7.2009 Katukoris

ONMKY:n katukoris Oulussa 15.8.

Oulun NMKY järjestää katukoriksen Oulussa 15.8.2009 klo 11.00 alkaen Tuiran ala-asteen pihalla (Koskitie 27).

Näytä lisää vastaavia