29.12.2015 Läntisen alueen vuoden 2016 ensimmäinen Pikkusudet-korisrieha järjestetään Tampereella Tesoman koululla lauantaina 16.1.2016.


Tampereen Pikkusudet-korisrieha järjestetään Tesoman koulun saleissa lauantaina 16.1.2016 klo 9.00–18.00.
Lisätietoa: www.rapy.net |
Tampereen Pyrintö ja Suomen Koripalloliitto järjestävät yhteistyössä Korisriehan mikro- ja supermikro-ikäisille Tampereella 27.-28.4.2013.
Koripallovuosi 2026 alkaa perinteisellä AND1-turnauksella, joka pelataan Salossa loppiaisviikonloppuna 2.–4. tammikuuta. Turnauksessa pelataan tuttuun tapaan sarjat ikäluokissa U9–U16. Viime vuonna mukana oli peräti 117 joukkuetta.
BC Nokian junioreiden valmentajista löytyy paljon vanhoja ja uusia nimiä. Junioreiden valmentajista löytyy paljon kokemusta ja osaamista.
Miesten I divisioona B:ssä pelaava Bc Nokia 2 hakee päävalmentajaa.
Suomen Koripalloliitolla on kevätliittokokouksen päättämä määrä alueita, joiden toimintaa ohjaa kunkin alueen aluekokous, johon on osallistumisoikeus kaikilla kyseisellä alueella toimivilla seuroilla. Alueet toimivat liiton alueellisina rekisteröimättöminä yhteistyöeliminä.
Lukuvuoden 2025 - 2026 liikuntaluokka tullaan muodostamaan testimenettelyn kautta talven 2025 aikana.
OP-Pikkujätti -turnaus pelataan perinteisesti Perniössä 8-9.3.2025. Ilmoittautuminen aukeaa 1. lokakuuta.
Mesuca järjestää 21. junioriturnauksen lauantaina 14. syyskuuta Salossa.
21. Jokinen Basket -aikuisturnaus järjestetään Salossa.
Seuran vapaaehtoisten ja henkilökunnan tehokkaan pohjatyön ansiosta koripallo on Porissa kovassa nosteessa ja seuramme kasvaa. Toivotamme sinut lämpimästi tervetulleeksi hyppäämään mukaan missioomme - tehdään Porista koripallokaupunki!