Torpan Pojat hakee juniorivalmentajia

29.4.2021 13:27 Haemme seuran joukkueisiin vastuuvalmentajan sekä apuvalmentajan tehtäviin motivoituneita valmentajia. Etsimme lisäksi harrastejoukkueisiin liikunnasta ja koripallosta kiinnostuneita valmentajia.

Haemme seuran joukkueisiin vastuuvalmentajan sekä apuvalmentajan tehtäviin motivoituneita valmentajia. Vastuuvalmentajilta odotamme hyvää lajituntemista ja -osaamista sekä aikaisempaa valmennuskokemusta. Apuvalmentajilta odotamme kiinnostusta lajia kohtaan sekä liikunnallisuutta. Aiempi pelaajatausta tai valmennuskokemus katsotaan eduksi.

Etsimme lisäksi harrastejoukkueisiin positiivisia ja innostavia koripallosta kiinnostuneita valmentajia. Otamme mielellämme mukaan niin valmennuskokemusta omaavia kuin vasta aloittelevia liikunnallisia valmentajia. Aiempi oma pelaajatausta palloilulajeissa katsotaan eduksi.

Oma-aloitteisuus, yhteistyökyvyt ja positiivinen asenne sekä halu sitoutua ja kehittyä valmentajana ovat asioita, joita odotamme seuramme valmentajilta. Valmentaja toimii yhteistyössä joukkueessa olevien muiden valmentajien kanssa kuten myös junioreissa rinnakkaisikäluokkien valmentajien kanssa. Perehdytämme valmentajat tehtävään sekä annamme valmentajille valmennusta tukevaa materiaalia ja tarjoamme koulutusta. 

Maksamme valmennustehtävistä palkkion, joka sovitaan valinnan yhteydessä.

Lähetä hakemuksesi osoitteessa www.topo.fi/juniorit/hae-valmentajaksi/  tai vapaamuotoisesti sähköpostitse osoitteeseen torpanpojat@icloud.com.

Lisätietoja: 

Jussi Syrjänen 050-544 2098, jussi.syrjanen@topo.fi

Jomi Suhonen 050-354 4848, jomi.suhonen@topo.fi

Torpan Pojat tänään

ToPo on Länsi-Helsingissä toimiva, yksi Suomen suurimmista koripalloseuroista. Seurassa on yhteensä 38 joukkuetta joista 20 on poikien ja tyttöjen juniorijoukkueita. Lisäksi seurassa on useita kerhoja ja harrasteryhmiä eri ikäisille lapsille ja nuorille kuin myös aikuisille. Aikuisen harrastejoukkueet pelaavat eri divaritasoilla ja senioreissa, miehissä että naisissa. Edustusjoukkueemme pelaavat naisten Korisliigassa ja miesten 1A-divisioonassa.

 
22.5.2026 16:20 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY julkaisi koripallon päävalmentajat kaudelle 2026–2027

Tulevalla kaudella seurassa on peräti 51 päävalmentajatehtävää, ja niitä hoitaa yhteensä 31 valmentajaa.

19.5.2026 11:56 Seura tiedottaa

Peli-Karhut koripallojuniorit hakee valmennuspäällikköä

Peli-Karhut koripallojuniorit ry on vuonna 2024 perustettu kotkalainen seura, joka vastaa tyttöjen koripallovalmennuksesta pallokerhoikäisistä aina naisten 1. divisioonaan asti. Toimimme tiiviissä yhteistyössä naisten Korisliigassa pelaavan Peli-Karhujen kanssa.

18.5.2026 10:18 Seura tiedottaa

Hyvinkään Pontevan miesten joukkueen avoimet harjoitukset

Hyvinkään Pontevan miesten edustusjoukkue järjestää avoimet harjoitukset tiistaina 2.6.2026 klo 17.30–19.30.

12.5.2026 10:11 Seura tiedottaa

Hyvinkään Pontevan naisten edustusjoukkue järjestää avoimet harjoitukset

Hyvinkään Pontevan naisten edustusjoukkue kutsuu uusia pelaajia mukaan avoimiin harjoituksiin perjantaina 22.5.2026 Martinhalliin. Harjoitukset tarjoavat mahdollisuuden tulla tutustumaan joukkueen toimintaan, valmennukseen ja tulevan kauden tavoitteisiin Naisten I divisioonassa.

11.5.2026 10:18 Seura tiedottaa

Vuoristopässi-katukoris Karkkilan ruukkimiljöössä heinäkuussa

KaU Karkkila järjestää jälleen kesän kuumimman ja rennoimman koristurnauksen Karkkilassa. Tapahtuma järjestetään Högforsin ruukkimiljöössä lauantaina 11.7. Sarjat miehille, naisille ja yli 45-vuotiaille miehille.

11.5.2026 09:58 Seura tiedottaa

TVO:n Kesäkoris 2026 – ilmoittautuminen nyt käynnissä!

TVO ja Rauma Basket ry järjestävät kesällä 2026 vauhdikkaan ja innostavan koripalloleirin vuosina 2008–2015 syntyneille tytöille ja pojille.

11.5.2026 09:55 Seura tiedottaa

Hyvinkään Pontevan naisten I divisioonan valmentajat kaudella 2026–2027

Naisten edustusjoukkueen päävalmentajana kaudella 2026–2027 jatkaa Pia Yli-Kankahila.

8.5.2026 13:17 Seura tiedottaa

Pantterit naisten I divisioona- joukkueella avoimia harjoituksia toukokuussa

Pantterit naisten I divisioonajoukkueen toiminnasta kiinnostuneet pelaajat ovat tervetulleita avoimiin harjoituksiin. Päättyneellä kaudella ylimpään loppusarjaan yltänyt joukkue kartoittaa pelaajia mukaan toimintaan toukokuussa Herttoniemenrannassa järjestettävissä harjoituksissa.

7.5.2026 17:35 Seura tiedottaa

Helsinki Basketball Festival yhteistyössä FIBA Foundationin kanssa

Helsinki Basketball Festival järjestetään tänä vuonna yhteistyössä FIBA Foundationin kanssa. FIBA Foundation lahjoitti tämän vuoden turnauksen tsempparipalkinnot.

6.5.2026 09:05 Seura tiedottaa

Naisten 1-divisioonajoukkueen Team Lemkemin try out -viikko Lahdessa

Tule näyttämään taitosi Luhta Areenalla 18.-21.5.

Näytä lisää vastaavia